KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15184192
*
nr 1518 4192
Salvador Dalí
(1904-1989), Spanien
Etsning, Signerad, numrerad 14/250, mm17x13 cm, yttermått inklusive ram: 56x42 cm
Salvador Dalí, spansk målare född 1904, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2023
kl 18:18:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 03:49:06
1
1.000 kr
30/1 11:17:40
2
1.100 kr
30/1 14:37:45
1
1.200 kr
30/1 15:34:42
3
1.500 kr
30/1 15:44:01
2
1.500 kr
30/1 15:44:01
3
1.500 kr (Budbetjänt)
30/1 15:46:27
2
1.600 kr
30/1 16:04:09
4
Vinnande bud
30/1 17:31:21
2
2.200 kr
30/1 17:31:21
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalí etsning etsningar europa grafik salvador dali salvador dalí spanien spansk spanska sydeuropa
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:28
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:33
-
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:10
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:05
-
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:57
*
Salvador Dalí
Salvador Dalí, spansk målare född 1904, död 1989.
Läs om budbetjänten
nr 1518 4192
Salvador Dalí
(1904-1989), Spanien
Etsning, Signerad, numrerad 14/250, mm17x13 cm, yttermått inklusive ram: 56x42 cm
Salvador Dalí, spansk målare född 1904, död 1989.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/1 03:49:06 | 1 | 1.000 kr |
| 30/1 11:17:40 | 2 | 1.100 kr |
| 30/1 14:37:45 | 1 | 1.200 kr |
| 30/1 15:34:42 | 3 | 1.500 kr |
| 30/1 15:44:01 | 2 | 1.500 kr |
| 30/1 15:44:01 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 30/1 15:46:27 | 2 | 1.600 kr |
| 30/1 16:04:09 | 4 | Vinnande bud |
| 30/1 17:31:21 | 2 | 2.200 kr |
| 30/1 17:31:21 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalí etsning etsningar europa grafik salvador dali salvador dalí spanien spansk spanska sydeuropa
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:28 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:33 -
6053 Etsning
Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:19
-
6006 Etsning
Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:10 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:05 -
6572 Kopparstick
Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:57



